Przyprawy
Ziele angielskie

Ziele angielskie dzięki zawartości dużej ilości olejków eterycznych charakteryzuje się aromatycznym zapachem oraz nieco gorzkim i ostrym smakiem. Aromat przypomina zapach goździków z kwiatową nutą. Uniwersalne zastosowanie przyprawy daje zielu angielskiemu stałą obecność w polskiej kuchni. Zielem przyprawia się wędliny, marynaty. Jest też ono głównym składnikiem sosu barbecue.

W domowej kuchni doprawiamy zielem angielskim zupy, dodajemy je do ogórków konserwowych oraz do sałatek warzywnych. Przyprawa jest popularna na całym świecie. Jest obecna w kuchni karaibskiej jako jeden z najważniejszych składników.

W Wielkiej Brytanii ma stałe miejsce w każdej kuchni. Dodawana jest nawet do deserów. Popularność ziela w Anglii jest tak wielka, że w Polsce przyprawa znana jest właśnie jako ziele angielskie. W kuchni indyjskiej przyprawia się nim lokalne likiery.

Duże, hermetyczne opakowanie zawiera starannie wyselekcjonowane składniki. Do produkcji ziela nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Otrzymany w ten sposób produkt zachowuje pełnię aromatu i smaku.

Inne produkty z tej kategorii